Nieuws

De Treffer – December 2023

Van de voorzitter

Op de laatste ALV, op 14 november, heb ik het voorzitterschap mogen overnemen van Freek Verkade. Omdat niet iedereen daarbij aanwezig was, wil ik mijzelf nog even via deze weg voorstellen.

Mijn naam is Hans van der Kooij. Ik woon samen met mijn vrouw en dochter in Arnhem, waar wij alle drie opgegroeid zijn. Ik schiet nu inmiddels ruim vier jaar bij ABC Taxus, vaak samen met mijn dochter Fieke. Toen zij zo’n vijf jaar geleden de basiscursus deed, was dat voor mij het moment dat ik het boogschieten voor het eerst van dichtbij mocht ervaren en eigenlijk ook direct verkocht was. Je kan me dan ook regelmatig op de club aantreffen. Als het lukt is dat op de dinsdag, vrijwel altijd op vrijdag en op zaterdagochtend helpend bij de basiscursus. Ik zit daarnaast ook nog graag een paar keer per week op de racefiets, en dat is dan meestal op de woensdagen en in het weekend. Tenzij er natuurlijk weer een gezellige 3D wedstrijd in het land georganiseerd wordt. Kortom een volle tijdsverdeling, waarbij er ook nog gewerkt moet worden. Vandaar dat ik wel even rustig moest nadenken toen mij de vraag gesteld werd of ik voorzitter wilde worden. Freek heeft echter een mooie en financieel stabiele club achtergelaten, waarvoor ik hem dankbaar ben en met vertrouwen dit voorzitterschap op mij kon nemen.

Ik hoop jullie in 2024 regelmatig tegen te mogen komen aan de bar, in de zaal of op het veld, bij een training, wedstrijd, of één van de mooie extra clubactiviteiten. Misschien al binnenkort bij de nieuwjaarsverschieting op 9 januari? Dit is gelijk de start van onze eigen interne indoorcompetitie, waarvoor je je nu al kan opgegeven via een link verderop in deze Treffer. Ik heb me al aangemeld, jij komt toch ook…?

Sportieve groeten en fijne feestdagen gewenst,

Hans van der Kooij
Voorzitter

Inhoudsopgave

 • Van de voorzitter! (nieuw!)
 • Halloweenverschieting (terugblik)
 • Grote schoonmaak (terugblik)
 • Trainingstijden Scaramouche (nieuw!)
 • Ledenonderzoek (via de HAN)
 • Statiegeld (nieuw!)
 • Interne Competitie Taxus 18m
 • Nieuwjaarsverschieting
 • Vacature Activiteitencommissie
 • Vacature ondersteuning wedstrijdcommissie

Om alvast in de agenda te noteren

 • Nieuwjaarsverschieting (9 januari 2024)
 • Indoorcompetitie Taxus (diverse data)
 • Voorjaarsschoonmaak (2 maart 2024)

Terugblik

Halloween

Halloween was wederom een succes! Leuk dat je erbij was, jammer als je er niet bij kon zijn!

Grote schoonmaak

Op zaterdag 4 november vond de najaarsschoonmaak plaats en we konden gelukkig rekenen op veel leden en (ouders van) jeugdleden die hebben geholpen. Heel erg bedankt voor alle hulp die is geboden, dit is erg gewaardeerd!

Komend jaar zal er drie keer keer een grote schoonmaak georganiseerd worden, op de eerste zaterdag van maart, juli en november:

 1. Voorjaarsschoonmaak op zaterdag 2 maart van 15:00-16:00
 2. Zomerschoonmaak op zaterdag 6 juli van 15:00-16:00
 3. Najaarsschoonmaak op zaterdag 2 november van 15:00-16:00

We hopen dat veel leden kunnen komen helpen, de klus blijft namelijk iedere keer weer groot en noodzakelijk.

Wat is er nu

Scaramouche

Het zal jullie ook niet ontgaan zijn, maar Scaramouche timmert al een tijd behoorlijk aan de weg met inmiddels vele mooie nationale en internationale successen. Onze eigen accommodatie biedt hun daartoe blijkbaar precies de juiste mogelijkheden. In dit Olympische jaar hebben zij ons gevraagd om extra trainingsmogelijkheden in de eerste helft van 2024. Het bestuur van ABC Taxus heeft besloten hieraan grotendeels gehoor te geven en wenst Scaramouche veel succes bij hun voorbereidingen en vertrouwt op evenveel begrip hiervoor van onze leden. Een overzicht van al hun trainingsdagen, inclusief de extra dagen staat hieronder.

De data zijn:

 • 21 jan 2024
 • 04 feb 2024
 • 18 feb 2024
 • 17 mrt 2024
 • 31 mrt 2024 (Eerste Paasdag)
 • 21 apr 2024
 • 12 mei 2024 (Moederdag)
 • 09 jun 2024
 • 30 jun 2024

Ledenonderzoek

Onlangs is het volgende verzoek ingekomen vanuit de HAN:

Ledenonderzoek maatschappelijke kosten en baten sportpark de Bakenhof

Hopelijk zijn jullie het nieuwe seizoen goed gestart. Vorig jaar hebben we jou geïnterviewd in het kader van ons onderzoek naar de maatschappelijke kosten en baten van Sportpark de Bakenhof in opdracht van Sportbedrijf Arnhem. Nogmaals dank daarvoor. Zoals aangegeven zouden we graag een aanvullende vragenlijst onder de leden willen verspreiden om een compleet beeld te krijgen van de effecten van het sportpark.

Met vriendelijke groet,

Sports & Economics Research Centre | HAN_ University of Applied Sciences | HAN Sport en Bewegen

“Sportbedrijf Arnhem laat de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen kijken naar wat sportpark de Bakenhof en de clubs daar opleveren voor de mensen. We weten wel wat het sportpark kost en oplevert in geld, maar we willen ook weten wat het de mensen brengt, zoals plezier, gezondheid, en vrienden maken. Maar ook als er soms overlast is of mensen zich niet fijn gedragen.

Als je bij ABC Taxus sport, gebruik je dit sportpark. Door mee te doen aan dit onderzoek, help je ons te begrijpen wat goed gaat en wat beter kan.”

Via de onderstaande knop is het onderzoek in te vullen.

Statiegeld (nieuw)

Per 1 januari zullen wij, vanwege de inkoop, bij Taxus sommige producten moeten doorbelasten met het statiegeld. Wij kunnen niet anders dan dit te betalen bij de inkoop, zodoende dat we dit ook moeten doorberekenen naar de verkoop.

Echter brengt het wel een flinke uitdaging met zich mee, en zijn de inkoopsprijzen ook nog niet stabiel. Dit zal stap voor stap gaan bij de producten die we ook zo moeten aanschaffen. Het kan dus zijn dat je de Cola voor de huidige prijs haalt, terwijl een ander blikje al wel statiegeld heeft. Dit is de meest eerlijke oplossing.

Even een kijkje achter de schermen:

Wij zijn als vereniging wettelijk niet verplicht om statiegeldartikelen retour te nemen voor de terugbetaling. Dit is een praktisch onmogelijke klus voor de omzet die we draaien met de vrijwilligers die we aan de bar hebben. Dit zal betekenen dat de producten een stijging zullen krijgen in prijs, waar het statiegeld inbegrepen is. Gezien de Sligro / Makro dit alleen op contract wil doen en hiervoor kosten in rekening brengt levert dit ons niks meer op.. Helaas een keerzijde sinds de statiegeldplicht op blikjes. Alle blikjes of flesjes die ingeleverd worden, zullen regelmatig op vrijwillige basis ingeleverd moeten worden via o.a. de supermarkt door onze vrijwilligers. Dit geeft een hoop troep omdat blikjes niet te sluiten zijn zoals flesjes, dus wij bedanken jullie voor jullie begrip om je blikje zo leeg mogelijk achter te laten. (Je kunt deze ook bij de barvrijwilliger achterlaten i.p.v. in de zak de werpen.) Wat dit financieel op zal brengen, wordt als donatie gezien om de club te verbeteren! Dit zal naar verwachting ~€300,- per jaar kunnen zijn.

Alles op een rijtje:

 • Statiegeld inbegrepen in de producten.
 • Statiegeld wordt niet retour betaald. (Je bent vrij je flesje / blikje mee te nemen.)
 • Donatie zal gebruikt worden voor verbetering aan de club. Nader te noemen bestemming.
 • Flesjes water: €1,25 – prijs is sinds de zomer al belast met statiegeld.
 • Blikje fris: €1,25 – prijs verandert naar €1,50. (€0,15 voor het statiegeld + €0,10 voor stijging inkoop), gefaseerd, startende met Ice Tea Sparkling + Ice Tea Peach.
 • Flesje Chocomel / appelsap: €1,25 – Vreemd genoeg zonder statiegeld. Nader te bepalen.
 • Prijsverandering per 1 januari 2024, gefaseerd per blikje.

Wat gaat er komen?

Taxus Interne competitie 18m (nieuws)

Ga jij dit jaar de strijd aan met je clubgenoten? Of met jezelf? Vanaf 9 januari 2024 gaat de Taxus Interne 18m Competitie weer van start. Ieder Taxus-lid kan meedoen! De avonden worden afwisselend op de dinsdag- en de woensdagavonden georganiseerd.

Voor de uitnodiging klikt de knop hieronder.

Hieronder alle datums:

 • Dinsdag 9 januari – Dit is de Nieuwjaarsverschieting!
 • Woensdag 17 januari
 • Dinsdag 23 januari
 • Woensdag 31 januari
 • Dinsdag 6 februari
 • Woensdag 14 februari
 • Dinsdag 20 februari
 • Woensdag 28 februari
 • Dinsdag 5 maart
 • Woensdag 13 maart
 • Dinsdag 19 maart
 • Woensdag 27 maart

Om je op te geven klik je op onderstaande knop.

Let op: instappen en inschrijven kan tot 5 maart 2024.
Weet je nog niet precies welke data je komt schieten? Vul dan alleen de eerste datum in.

Nieuwjaarsverschieting (nieuws)

Psst, op 9 januari 2024 komt de nieuwjaarsverschieting!

Wij proosten op het jaar en zullen ook de eerste wedstrijd houden van de indoorcompetitie.

De verdere invulling volgt op de dag zelf. Kom jij ook!?

Vacatures (nieuws)

1. Vacature: Activiteitenkanjer gezocht!
Wil jij je aansluiten bij de commissie die plezier en betrokkenheid binnen de club wil vergroten? Heb je creatief talent en een gezonde dosis humor? Dan willen wij jou in ons team voor de Activiteitencommissie! Als de drijvende kracht achter onze evenementen, help jij de verbintenis tussen de leden te versterken

Wat ga je doen:

 • Medewerking geven aan minimaal 4 events: Nieuwjaar, Paasverschieting, Zomer BBQ, Halloween
 • Promoten van onze events, zodat iedereen erbij wil zijn.
 • Achteraf evalueren en nagenieten van het succes.

Wat we zoeken:

 • Creatief brein: Jij hebt de coolste ideeën voor events.
 • Teamplayer: Samen staan we sterk, en samen vieren we successen.
 • Digitale vaardigheid, verslaglegging
 • Stressbestendig: Ook als het spannend wordt, houd jij je hoofd koel.
 • Initiatiefnemer: Jij neemt het voortouw en komt met frisse ideeën.

Wat wij bieden:

 • De kans om je organisatorische skills te laten zien.
 • Samenwerken met een hecht en gezellig team.
 • Jouw bijdrage aan de sfeer in deze vereniging

Interesse? Geef dit aan bij Rose, Helmy of Joyce. Er volgt dan zo spoedig mogelijk een gesprek om verwachtingen af te stemmen.

We hopen jouw talent snel in ons team te verwelkomen!

2. Vacature: Gedreven kanjer gezocht!
Wil jij je aansluiten bij de commissie die onze locatie en faciliteiten goed weet te promoten en het wedstrijdprogramma van de club wil uitbreiden en toegankelijk gaat maken voor wellicht heel schietend Nederland? Heb je organisatie talent en een wil jij je verdiepen in het organiseren van officiële wedstrijden? Dan willen wij jou in de wedstrijdcommissie

Wat ga je doen:

 • Organiseren van zowel interne wedstrijden als regionale wedstrijden

Wat we zoeken:

 • Enthousiasme voor schietsport
 • Teamplayer: Samen staan we sterk, en samen vieren we successen.
 • Digitale vaardigheid, verslaglegging
 • Stressbestendig: Ook als het spannend wordt, houd jij je hoofd koel.
 • Initiatiefnemer: Jij neemt het voortouw en komt met ideeën.

Wat wij bieden:

 • De kans om je organisatorische skills te laten zien.
 • Samenwerken met gedreven schutters
 • Jouw bijdrage aan de sfeer in deze vereniging

Interesse? Geef dit aan bij Jaap, Kirsten en/of bij het bestuur

We hopen jouw talent snel in ons team te verwelkomen!

Slot

Mis je informatie? Heb je ook iets te delen voor de Taxus Treffer? 
Stuur je inzending naar inzending@abctaxus.nl.